Hirunews Logo
Political Talks
 Monday, 27 January 2014 - 7:53
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා පසුගිය සතියේ අනුරාධපුරයට ගියේ රාමඤ්ඤ මහා නිකායේ 150 වන සංවත්සර උත්සවයට... Read More
 Sunday, 19 January 2014 - 9:48
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා පසුගිය සතියේ අවිස්සාවේල්ල - මානියම්ගම රජමහා විහාරස්ථානයේ පැවැත්වුණු... Read More
 Sunday, 12 January 2014 - 15:04
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා ගතවූ සතිය ගත කළේ මැදපෙරදිග සංචාරයට එක්වෙමින්. ජෝර්දානය, පලස්තීනය... Read More
 Monday, 06 January 2014 - 9:11
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා පසුගිය සඳුදා ගාල්ල බලා පිටත් වුණේ දකුණු පළාත් සභාවේ නව අමාත්‍යාංශ... Read More
 Sunday, 29 December 2013 - 14:00
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා නත්තල් නිවාඩුව ගත කළේ යාල වනෝද්‍යානයේ. චාරිකාවට එක්වුණේ ශිරන්ති... Read More
 Monday, 16 December 2013 - 10:34
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා පසුගිය සතියේ දකුණු අප‍්‍රිකාවට ගියේ අභාවප‍්‍රාප්ත හිටපු ජනාධිපති... Read More
 Sunday, 08 December 2013 - 15:42
අයවැය විවාදයේ වැඩකටයුතු නිසාම මේ පාර කැබිනට් රැස්වීම පැවැත්වුණේ සිකුරාදා. මේකෙදී හෝමාගමට පෙළපොත්... Read More
 Sunday, 01 December 2013 - 15:51
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සෙනසුරාදා හොරණ විද්‍යාරතන පිරිවෙන් විද්‍යායතනයට ගියේ එහි නව ගොඩනැගිල්ලක්... Read More
 Sunday, 24 November 2013 - 15:06
පසුගිය බ‍්‍රහස්පතින්දා අයවැය පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් කරන්න කළින් ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ... Read More
 Sunday, 17 November 2013 - 22:42
ගත වූ සතියේ රටේම අවධානය යොමු වුණේ පොදුරාජ්‍ය මණ්ඩලීය සමුළුව පිළිබදවයි. ඊට සහභාගිවීමට පැමිණි බි‍්‍රතාන්‍යයේ... Read More
 Thursday, 07 November 2013 - 12:11
පොදු රාජ්‍ය මණ්ඩලීය සමුළුවේ වැඩකටයුතු ආසන්න වී තිබුණත් තම දෛනික රාජකාරිවල අඩුවක් සිදුකරන්නට... Read More
 Monday, 30 November -0001 - 0:00
පසුගිය ඉරිදා ශී‍්‍ර ලංකාවේ දෙවන අධිවේගී මාර්ගය විවෘත වුණේ ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා අතින්.... Read More
 Sunday, 27 October 2013 - 20:16
පසුගිය සතියේදී රටේ වැඩි අවධානයක් යොමු වුණේ ක‍්‍රමෝපාය සංවර්ධන ව්‍යාපෘති සංශෝධන පනත යටතේ කැසිනෝවලට... Read More
 Sunday, 20 October 2013 - 14:04
අගහරුවාදා රැස්වුණු ශ‍්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මධ්‍යම කාරක සභාව තරමක් දැඩි තීන්දුවකට එළඹුණා.... Read More
 Sunday, 13 October 2013 - 14:00
දේශපාලන සමාජයේ ගතවූ සතියේ වැඩිපුරම පුවත් මැව්වේ දෙමළ ජාතික සන්ධානය. පසුගිය සඳුදා උතුරේ මහ ඇමතිවරයා... Read More
 Sunday, 06 October 2013 - 19:37
පළාත් සභා මැතිවරණයේ මහඇමතිවරුන් සහ ඇමතිවරුන් පත් කිරීම ගැන විවිධ කතා පැතිර ගියත් අවසානයේ ජනාධිපතිවරයාගේ... Read More
 Monday, 30 September 2013 - 8:53
පළාත් සභා මැතිවරණය අවසන් වනවිට ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා හිටියේ නිව්යෝක් නුවර. ඒ, එක්සත් ජාතීන්ගේ... Read More
 Sunday, 15 September 2013 - 15:09
දේශපාලන සමාජය මැතිවරණයත් සමග උණුසුම් වුවත් මේ සතියේ බොහෝ දෙනෙකුගේ අවධානය යොමුවුණේ උතුරේ සිදුවුණු... Read More
 Sunday, 08 September 2013 - 14:05
නවනීදන් පිල්ලේගේ සංචාරය ගැන තාම කතාබහ නිම වෙලා නෑ. පසුගිය සතියේ කැබිනට් රැස්වීමේදී මේක ඇදුනේ අමුතු... Read More
 Sunday, 01 September 2013 - 15:20
දින 7 ක සංචාරයක් නිම කරලා නවනීදන් පිල්ලේ අද අලූයම දිවයිනෙන් පිටත්ව ගියා. අපේ සමාජයේ පසුගිය දවස් කිහිපය... Read More
 Sunday, 25 August 2013 - 15:08
ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා ඉරිදා උදේම බෙලරුස් රාජ්‍යය බලා පිටත්වුණා. ඒ ගුවන්තොටුපලට යන අතරමඟදී... Read More
 Saturday, 24 August 2013 - 8:57
 මෙවරත් කැබිනට් රැස්වීම ඉවරවෙලා ජනාධිපතිවරයා වයඹ ඇමතිවරු කැඳෙව්වා. විවිධ ප‍්‍රකාශ නිකුත් කර... Read More
 Sunday, 11 August 2013 - 9:33
මේ දවස්වල දේශපාලන සමාජයට පළාත් සභා මැතිවරණය ඇරෙන්න වෙන මාතෘකාවක් නොමැති තරම්. ජනාධිපති මහින්ද... Read More
 Sunday, 04 August 2013 - 13:34
ගතවූ සතියේ පළාත් සභා ඡන්ද උණුසුම අතරතුර දේශපාලන සමාජයේ විවිධ සිදුවීම් සිදුවුණා. සතිය ආරම්භයේදීම... Read More
 Sunday, 28 July 2013 - 15:59
දයාසිරි ජයසේකර මන්ත‍්‍රීවරයාගේ පක්ෂ මාරුව ගත වූ සතියේ දේශපාලන කරලියේ උණුසුම්ම මාතෘකාව වුණා.... Read More
[1]      «      2   |   3   |   4      »      [12]
රට ම කැළඹූ කාළගුණය
Thursday, 30 November 2017 - 14:34
මේ දිනවල පැවති අයහපත් කාලගුණික තත්වය හේතුවෙන් දිවයිනේ බොහෝ ප්‍රදේශවල ජනතාව දැඩි අපහසුතාවයට පත්ව... Read More
News Image
Hiru News Programme Segments
12 Views
7,087 Views
6,022 Views
6,257 Views
433 Views
8,587 Views
Top