T20 ලෝක කුසලානේ කාල සටහන නිකුත්වෙයි

Friday, 11 December 2015 - 16:02

T20+%E0%B6%BD%E0%B7%9D%E0%B6%9A+%E0%B6%9A%E0%B7%94%E0%B7%83%E0%B6%BD%E0%B7%8F%E0%B6%B1%E0%B7%9A+%E0%B6%9A%E0%B7%8F%E0%B6%BD+%E0%B7%83%E0%B6%A7%E0%B7%84%E0%B6%B1++%E0%B6%B1%E0%B7%92%E0%B6%9A%E0%B7%94%E0%B6%AD%E0%B7%8A%E0%B7%80%E0%B7%99%E0%B6%BA%E0%B7%92
ලබන වසරේ ඉන්දියාවේ දී පැවැත්වීමට නියමිත  T20 ලෝක කුසලාන තරඟාවලියේ කණ්ඩායම්, තරඟ වදින කාණ්ඩ සහ දින වකවානු අද (11) ICC විසින් ප්‍රකාශයට කළා.

එම කාණ්ඩයට එංගලන්තය, දකුණු අප්‍රිකාව සහ බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් කණ්ඩායම ද ඇතුළත් බවයි ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් කවුන්සිලය අද නිවේදනය කළේ.

ඉන්දියාව, පාකිස්තානය, නවසීලන්තය සහ  ඕස්ට්‍රේලියාව ඇතුළත් වන්නේ දෙවන කාණ්ඩයටයි. තරගාවලිය ලබන වසරේ මාර්තු 19 වන දා සිට ඉන්දියාවේදී සහ පාකිස්තානයේදී පැවැත්වීමට නියමිතව තිබෙනවා.

තරගාවලිය මාර්තු 08 සිට අප්‍රේල් 03   පැවැත්වෙන්නේ  ක්‍රීඩාංගන 8කදී.
Bengaluru,
Chennai,
Dharamsala,
Kolkata,
Mohali,
Mumbai,
Nagpur
New Delhi

දින 27ක තරගාවලියක්.

ඊට පිරිමි තරග 35ක් සහ කාන්තා තරග 23ක් ඇතුළත්.

ශ්‍රී ලංකාව සහභාගිවන පළමු තරගය මාර්තු මස 17වෙනිදා කොල්කටා නුවරදී පැවැත්වීමට නියමිතයි.

\"\"

අර්ධ අවසන් තරග මාර්තු 30 සහ 31 පැවැත්වෙන්නේ  New Delhi සහ Mumbai  හිදී.

කොල්කටා Eden Gardens  හිදී අවසන් තරග පැවැත්වෙයි.


Tue, 8 Mar –     Zimbabwe v Hong Kong (PM), Nagpur
        Scotland v Afghanistan (Eve.), Nagpur

Wed, 9 Mar –     Bangladesh v Netherlands (PM), Dharamsala
        Ireland v Oman (Eve.), Dharamsala

Thu, 10 Mar –     Scotland v Zimbabwe (PM), Nagpur
        Hong Kong v Afghanistan (Eve.)

Fri, 11 Mar –     Netherlands v Oman (PM), Dharamsal
        Bangladesh v Ireland (Eve.), Dharamsala

Sat, 12 Mar –     Zimbabwe v Afghanistan (PM), Nagpur
        Scotland v Hong Kong (Eve.), Nagpur

Sun, 13 Mar –     Netherlands v Ireland (PM), Dharamsal
        Bangladesh v Oman (Eve.), Dharamsala

Tue, 15 Mar –     India v Bangladesh (W) (PM), Bengalur
        New Zealand v Sri Lanka (W) (Eve.), New Delhi
        New Zealand v India (M) (Eve), Nagpur

Wed, 16 Mar –     West Indies v England (M) (PM), Mumba
        Pakistan v Q1A (M) (Eve.), Kolkata
        West Indies v Pakistan (W) (Eve.), Chennai

Thu, 17 Mar –     England v Bangladesh (W) (PM), Bengaluru
        Sri Lanka v Q1B (M) (Eve.), Kolkata

Fri, 18 Mar –     New Zealand v Ireland (W) (PM), Mohal
         Australia v New Zealand (M) (PM), Dharamsala
         South Africa v England (M) (Eve.), Mumbai
        Australia v South Africa (W) (Eve.), Nagpur

Sat, 19 Mar –     India v Pakistan (W) (PM), New Delhi
        India v Pakistan (M) (Eve.), Dharamsala

Sun, 20 Mar –     South Africa v Q1B (M) (PM), Mumbai
        West Indies v Bangladesh (W) (PM), Chennai
        Sri Lanka v Ireland (W) (Eve.), Mohali;
        Sri Lanka v West Indies (M) (Eve.), Bengaluru

Mon, 21 Mar –     Australia v New Zealand (W) (PM), Nagpur
        Australia v Q1A (M) (Eve.), Bengaluru

Tue, 22 Mar –     England v India (W) (PM), Dharamsala
         New Zealand v Pakistan (M) (Eve.), Mohali

Wed, 23 Mar –     England v Q1B (M) (PM), New Delhi
        India v Q1A (M), (Eve.), Bengaluru
        South Africa v Ireland (W) (Eve.), Chennai

Thu, 24 Mar –     England v West Indies (W) (Eve.), Dharamsala
        Australia v Sri Lanka (W) (PM), New Delhi
        Pakistan v Bangladesh (W) (Eve.), New Delhi

Fri, 25 Mar –     Pakistan v Australia (M) (PM), Mohali
        South Africa v West Indies (M), (Eve.), Nagpur

Sat, 26 Mar –     Australia v Ireland (W) (PM), New Delhi

         Q1A v New Zealand (M) (PM), Kolkata

        England v Sri Lanka (M) (Eve.), New Delhi
        South Africa v New Zealand (W) (Eve.), Bengaluru

Sun, 27 Mar –     West Indies v India (W) (PM), Mohali
         India v Australia (M) (Eve.), Mohali
        England v Pakistan (W) (Eve.), Chennai

        Q1B v West Indies (M) (PM), Nagpur

Mon, 28 Mar –     South Africa v Sri Lanka (W) (PM), Bengaluru
        South Africa v Sri Lanka (M) (Eve.), New Delhi

Tue, 29 Mar –     Rest/travel day

Wed, 30 Mar –     Women’s semi-final (2nd group A v 1st group B) (PM), New Delhi
        Men’s semi-final (Super 10 Group 1 2nd v Super 10 Group 2 1st) (Eve.), New Delhi

Thu, 31 Mar –     Women’s semi-final (1st group A v 2nd group B) (PM), Mumbai
        Men’s semi-final (Super 10 Group 1 1st v Super 10 Group 2 2nd) (Eve.), Mumbai

Fri, 1 Apr –     Rest/travel day

Sat, 2 Apr –     Rest/travel day

Sun, 3 April –     Women’s final (PM), Kolkata
                         Men’s final (Eve.), Kolkata

\"\" \"\" \"\" \"\"